Bieżący rok 2023 jest dla firmy InterTech wyjątkowy, albowiem obchodzi ona 15-lecie swojego istnienia. Na przestrzeni lat przedsiębiorstwo doskonale poznało potrzeby i oczekiwania użytkowników znacząco poszerzając swoją ofertę produktową i dosłownie „urosło w oczach”.
Zaplanowane na ten rok uruchomienie następnej, nowej hali produkcyjnej o powierzchni 5000 m2 jest kolejnym kamieniem milowym w konsekwentnym budowaniu pozycji rynkowej firmy. W dynamicznie zmieniającym się świecie producent maszyn rolniczych z Zambrowa, nie ustaje w rozwoju inwestując w grunty i park maszynowy – ostatnio blisko 22 mln PLN.
Systematyczna dbałość o jakość przetwarzanych materiałów, nadzór procesów produkcyjnych ERP począwszy od kontroli przyjmowanych materiałów przez szczegółowe testy elementów oraz całej maszyny, mają służyć wyprodukowaniu maszyn niezawodnych i szeroko dostępnych dla portfela klienta. Właściciele Anna i Piotr Jankowscy zdają sobie sprawę, że umożliwiają to wyłącznie konsekwentne i przemyślane kroki oraz skrupulatnie opracowany plan działania.
Stosowanie najnowszych technologii umożliwia firmie poprawę pozycji konkurencyjnej poprzez zwiększenie udziału przychodów z działalności eksportowej. Inwestując w sektor automatyzacji i robotyzacji przedsiębiorstwo wnosi przede wszystkim własny kapitał, lepszą kulturę pracy, dynamikę działania i otwartość na zmiany.
W dobie rosnących kosztów surowców i materiałów produkcyjnych istotnego znaczenia nabywa utrzymanie wysokich parametrów jakościowych i użytkowych produktów. Wiele firm próbuje radzić sobie w kryzysie tnąc koszty produkcji, stosując w swoich maszynach tańsze zamienniki. Jednak nie InterTech, który nieustannie stawia na wysokiej jakości podzespoły sprowadzane od czołowych europejskich producentów. W trakcie kryzysu podejmowane są działania trudne, ale skończy się on wczesnej lub później, a odbudowa wizerunku firmy i odzyskanie zaufania klientów, potrwa całe lata.
Klienci InterTech mogą wybierać wśród 250 maszyn dostępnych w ofercie, podzielonych na 6 kategorii produktowych. Linia Orange, w której możemy znaleźć maszyny komunalne doskonale sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym.
Przy pierwszych oznakach wiosny i pracach polowych pomocne będą maszyny z linii Blue. Nowoczesne włóki łąkowo-polowe znajdujące się w ofercie firmy osiągają od 4m do 8m szerokości, co pokazuje, że każdy użytkownik może dopasować osprzęt do posiadanego areału oraz mocy ciągnika. Niezbędne w tym okresie są również wszelkiego rodzaju agregaty uprawowo-siewne czy wały posiewne, które występują
w wielu konfiguracjach, dopasowanych do różnych potrzeb rolnika.
W trakcie lata podstawą są zgrabiarki, owijarki z linii Green czy wozy asenizacyjne z linii Silver. Jesienią warto również zwrócić uwagę na spych do kukurydzy z linii Green, który z pewnością zoptymalizuje ciężką pracę przy pryzmach i skróci czas jej trwania, jak również na bronę talerzową ciąganą w wersji HD z linii Blue. Znajdzie on zastosowanie w płytkiej uprawie pożniwnej, jak i głębokiej uprawie ziemi po zbiorze kukurydzy dzięki możliwości regulacji głębokości od 3 do 15cm.
Zastosowanie o każdej porze roku znajdą produkty z linii Smart i Loader. Pierwsza z nich jest najstarszą, a jednocześnie najbardziej rozbudowaną linią, w której możemy znaleźć skrzynie ładunkowe hydrauliczne czy wycinak do kiszonki. Ładowacze czołowe, z których słynie zambrowski producent posiada ponad 600 różnych modeli konstrukcji wsporczych dla ciągników o mocy od 26 km do 200km, przez co jest w stanie spełnić oczekiwania praktycznie każdego rolnika.
Prowadzone przez firmę analizy pokazują, że finalni odbiorcy użytkujący jeden z produktów bez przeszkód decydują się na kolejne zakupy.